Yüz şişkinliğinin sebebi nedir tedavisi nasıl olur

Yüz şişkinliği zayıf yada kilolu kişilerde görünür. Zayıf birinin yüzü şişkinse kilolu biri olarak görünür öz güvenini az da olsa azaltır. Bu hastalığın bir çok nedenleri olabiliyor. Bunlardan bazılarını sıralarsak cildin altında yapısal nedenler olabilir, yüzündeki kemikler iri-kalın yapılı olduğundan kaynaklanabilir, kemikler kalınsa bu genetikten geldiği için tedavisi zordur. Estetik operasyonu ile yapılırsa düzelme şansı olabilir. Bunun dışında başka bir tedavi yolu yoktur.

Yüz şişkinliğin bir diğer sebeplerinden aşırı yağlanmadan kaynaklanabilir. Kilosu indeksine göre iyi fakat yağ oranı fazla kişilerde görünmektedir. Bunun tedavisi oldukça basittir spor yapmak.Spor yapmak yağlarınızı eritmenize yardımcı olacaktır zaten spor yapmak vücudu dinç tutar. Bir kaç spor örneği yürüyüş yapmak,bisiklet binmek,tempolu koşmak.Düzenli spor yaparsanız yağlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir diğer neden ise fazla tuz tüketmektir.Tuz suyu tutan bir maddedir.Fazla tüketildiğinde aldığımız besinlerin içinde suları çekeceği için vücutta fazla su tüketimi gerçekleşir.Bu da ödem oluşmasına neden olacaktır.Her vücutta olma olasılığı olduğu için yüz bölgesinde şişkinlik yaratacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir