Yemekten sonra yapılmaması gerekenler

 

                Sağlığınız ve kilo almamak için yemek yedikten sonra yapılmaması gerekenleri maddeler halında açıklamalı bir şekilde sizlere sunduk;

  • Yemek yedikten sonra hemen meyve yenmemeli.

Biliyorsunuz ki meyveler sindirime kolaylaştır özellikle kabukları. Yemekten sonra hemen meyve yediğiniz taktirde bağırsak sindirmeye çalışır yeni besin aldığınız için şişecektir ve karın ağrısı çekeceksiniz.

  • Çay içilmemeli

 

Yediğiniz besinleri çayda bulunan tannen asidi besin değerlerini öldürecektir ve vücudunuz vitamin kazanamayacaktır. Uzun zaman sonra demir eksiliği ve kansızlığa yol açacaktır.

 

  • Sigara içilmemeli

Yemekten sonra kan akışınız hızlanacağı için kılcal damarlarınız genişleyecektir sigarada bulunan zararlı dumanlarda hızlı hareket edeceği için daha çok hastalığa kapılmanıza yol açacaktır.

  • Kitap okunmamalı

Kitap okuduğumuz taktirde beynimize odaklandığımız için kan akışı da beyin tarafına yoğunlaşacaktır yeni yemek yediğimiz içinde baş ağrısı mide bulantısı olacaktır.

  • Tatlı yenmemeli

Yemekten sonra hemen tatlı yersek şeker ve yağ birleşerek daha çabuk eriyecektir. Bu da daha çabuk kilo alıp şişmanlıya yol açacaktır.

 

 

 

One thought on “Yemekten sonra yapılmaması gerekenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir