Windows 9 Bulut Teknolojisi

Bulut Teknolojisi

 

Bilgisayar devi Microsoft daha kaliteli hizmet vermek için işletim istemlerini güncellemeye devam etmektedir. Hepimiz biliyoruz ki bu yolculuğa XP ile başlanılmıştı. Sonrasında Vista ile atağa kalkan Microsoft kullanıcılarına beklenenleri veremedi. Çalışmalarına devam ederek Windows 7 ile açıklar kapatılmaya çalışıldı. Ancak Windows 8 in ortaya çıkması her şeyi altüst etti. Tüm beklenti ve hayaller yıkıldı. Windows 8.1 güncellemeleri de olumlu puan alamadı. Çözüm yeni işletim sistemi Windows 9.

Windows 9

 

Kişisel kullanım için başarılı bir sistemdir. Masaüstü versiyonu yer alırken uygulamalar pencere seçeneği de mevcuttur. Windows 9. Donanım ve özellikleri kullanıcılara neler getirecektir bakalım. Sistem İnternet Explorer 11 ile piyasaya çıkacaktır. Beraberinde bulut teknolojisini de getirecektir.

Bilgisayar tecrübesi olmayan kullanıcılar bile bulut özelliğini rahatlıkla kullanacaklardır. Ayrıca bu işletim sistemi Skydrive ile gelmiştir. Windows 9. Arama teknolojisi geliştirilmiştir. 2015 ilk dönemlerinde çıkacağı tahmin edilmektedir. İşletim sistemi 32 bit olup, 1Ghz işlemci hızı, 1Gb ram gereksinimine sahiptir. DirectX 9 grafikleri için gereksinim özellikleri farklılık içerir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir