Twitter hesabı neden askıya alınır ?

tweet silme

da “banlanma” olayını açıklıyıcam. Twitter, spam hesaplara adeta savaç açmış durumda. Bu spam hesaplar arasında sizinde kişisel hesaplarınız kaynamış yada kaynıyıcak olabilir. Bunun birçok sebebi vardır. Bunlardan başlıcaları;

  • Aynı tweetin sonuna “1,2,aaa,ccc” gibi ifadeler koyarak 1′den fazla kez paylaşmak. Bunu özelliklehashtaglere destek olsun diye yapıyorlar fakat bi hashtag’e destek veriyim derken hesabınız güme gidebilir.Örnek olarak #BilmemnePartisiBaşkanAdayAdayı sinan teker 1 !! , #BilmemnePartisiBaşkanAdayAdayı sinan teker 1111 !!. Herşeyin en iyisi doğal halidir.
  • Takipçi arttırma uygulamalarını kullanırsanızda hesabınızın askıya alınma ihtimali yükselir. Bunun sebebi ise, uygulama sahiplerinin size istediği an istediği tweeti retweet,favori yaptırabilir, size istediği kadar tweet attırabilir. eğer böyle bir uygulamaya izin verdiyseniz, hesabınızın uygulamalar kısmından o uygulamayı bulup iptal etmenizi öneririm. Benim geçen seneki hesabımda bu yüzden askıya alındı fakat ben zaten uygulamaların sahibiydim, takipçi siteme kendi hesabımı premium olarak eklemiştim,günde 300-400 takipçi gelince twitter olayı anlamıştı (:
  • Direk mesaj olarak küfürlü, yetişkin içerikli mesajlar gönderirsenizde hesabınız askıya alınır.
  • Herhangi bir uygulamaya sahip iseniz (developer kısmından açılır) ve bu uygulama banlanırsa hesabınızda askıya alınır. O yüzden developer arkadaşlar için söylüyorum, twitter app’leri ile işlem yapıcaksanız kendi hesabınızdan açmayın.

Bunlar gibi daha bir çok sebep var fakat en önemlileri bunlardı. Bu sebeplerden yada başka bir sebepten ötürü hesabınız askıya alındı ise buradan iletişime geçip itirazınızı belirtebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir