Touchpad ile mouse orta tuşu kullanmak

HP marka bilgisayarımda 3 adet usb çıkışı mevcut. Bunlardan 2 tanesi yanmıştı. şu anda kullanılamaz ve tamir edilemez durumda. Geriye kalan tek usb çıkışına ise Onixon marka adsl modemimi bağlıyorum. Hal böyleyken internete bağlı olduğum zaman ’u takacak yer kalmıyor :) Ben de mouse yerine kullanmak zorunda kalıyorum. Fakat üzerinde sadece sol tıklama ve sağ tıklama tuşları mevcut. diye birşey koyma gereği duymamışlar (:

Orta tuş ile tıklama yapmanın önemi

 kullanıcıları orta tuşla tıklama yapmanın ne kadar önemli olduğunu iyi bilirler. Çünkü ’da sörf yaparken bir linke orta tuşla tıkladığınızda, o linki arka sekmede açabilirsiniz. Açık olan herhangi bir sekmeye orta tuş ile tıkladığınızda ise, o sekmenin kapanmasını sağlarsınız. Ama benim gibi touchpad kullanıyorsanız bu gibi kısayolları kullanamıyorsunuz demektir.

Orta tuş simülatörü

Ama geçen gün beni çocuklar gibi sevindiren bir haber okudum. Bu haberde yaklaşık 200 KB boyutundaki bir yazılım ile touchpad kullanılarak orta tuşun simüle edilebildiği yazıyordu. - Simulator adlı bu yazılım bilgisayarınızda çalışır haldeyken, touchpad’in sol ve sağ tıklama tuşlarına aynı anda basarsanız sanki orta tuşla tıklama yapmışsınız gibi algılanıyor. Bu yazılım sorunsuz çalışıyor ve gerçekten çok pratik.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir