Rahat uyku çekmenin yolları

Hepimizin sıklıkla karşılaştığımız uyku problemini ideal yatış pozisyonları ile rahat uyku çekmemize sağlayacak ve bu pozisyonların yararlarını da öğrenmiş olacaksınız.

Sırt üstü uyumak

Uyku pozisyonları arasında ideal uyuma şeklidir. Cilde, göğüs bakımı, sırt ve boyun ağrısı gibi problemlerin çözümünde iyi bir yol göstermektedir. Sırt üstü uykuyu herkes uyuyamaz. Dert etmeyin birçok uyuma pozisyonu var.

Gergin Uyumak

Vücudumuzun için en iyi, sağlıklı uyuma şeklidir. Gergin uyuduğumuzda mide bulantısı çekmeyiz boyun ağrısı ve en önemlisi kırışıklık fazla görünmez. Vücut daha çok rahatlar güne enerjik başlarsınız.

Fetus pozisyonu

Dizlerinizi çekip çeneniz aşağı doğru yatırsanız mümkünse bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Bu pozisyon diz ağrısı , bel ağrısı , boyun ağrıları gibi nedenlere yol açıyor. Bu pozisyonda uyuyanlar  nefes darlığı da görünmektedir. Ayrıca erken yaşta vücutta erken yaşlarda kırışıklar, sarkmalar iskelet sisteminizi korumak için uzmanlar fetüs pozisyonunda uyku uyumayı önermemektedir.

Yüz üstü yatma  

Bel ağrısı, boyun ağrısı , göğüs sağlığınız için ideal bir uyuma pozisyonudur. Ancak bir kötü tarafı da mide ağrısına yol açmaktadır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir