Oyunlarda Neden Daha İyi Grafikler Yok?

oyun-grafik-300x225

Bildiğiniz üzere oyun sektörü her an gelişmekte her an değişmekte.

Fakat bu sektörde en önemli noktalardan biri Grafik. Hiç kimse diyemez ki bir oyunda en gereksiz şeylerden biri grafiktir.  Daha bir kaç yıl öncesi oyunlara baktığımızda ve şimdi ki oyunlara baktığımızda arada o kadar çok fark olduğunu göreceğiz ki. Her sene bir diğer senenin daha iyi grafikleri çıkıyor hiç durma yok.

Fakat,

2005 de bir oyun çıktıktan sonra 2006 da o eski oyunla yeni oyun arasında %30 gibi grafik yükselmesi var iken 2012 ile 2013 arasında %13 gibi küçük miktarlar söz konusu. Belki daha azdır? Kim bilir. Fakat bilinen bir şey var ise artık insanlar Gerçek Grafik istiyor.

Hepimizin Oyunlar İçin Hayali Nedir?

oyunun-içine-girmek

 

Bu soruyu kime sorarsanız sorun söyleyenlerden %90′ı size Oyunun İçinde Olmayı İsterim der. Hepimizin hayali bu değil mi? Kim Bir BattleField 4 oynarken o mermileri sıkan o çatışma alanında ki kişi olmayı istemez ki? Özellikle Gta oyunlarında kim oynamak istemez ki ? Fakat şuan öyle bir yıldayız ki. Bir nevi dönüm noktası.

Yapımcılar Sıkıştı.

Belli bir grafik üstüne çıkamıyorlar artık. Sıkıştılar yapamıyorlar. Ortalama 10 yıl sonra artık oyunların içerisinde olabileceğimizi düşünürken bu yıllarda neler olacağı belli değil. Belki de şuan testler yapıyorlar ? Kim bilebilir.

Daha İyi Grafikler = Daha İyi Bilgisayar

Bir oyun için mesela gta 4 için bilgisayarınız o oyunu kaldırmadığını görürsünüz. Hemen yeni bir bilgisayar alırsınız (1500 Toplama 2000 Hazır) ve oynamaya başlarsınız. Bir zaman sonra bakarsınız ki gta 5 çıkmış. O da ne? Bilgisayarınız onu kaldıramıyor. O zaman yeniden mi Bilgisayar almanız lazım? Bu dengesiz durumlar günümüzde çok yaşanmaya başladı. Belki de bir çok insan bilgisayarı oyunu kaldıramadığı için oynayamıyor.

Bilgisayarımın Oyunu Kaldırıp Kaldırmadığını Nasıl Öğrenebilirim?

Bunun cevabı oldukça basit. Buradan size gerekli bilgileri vermiş bulunuyoruz.

Dediğim gibi,

Oyun sektöründe bir dönüm noktasındayız. Bakalım önümüzde ki gelecek 10 yılda neler olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir