Nasıl acil valiz hazırlanır

Kategori: Yaşam - 153 OkunmaYorum Yazın

Acilen tatile,seyehat etmeye veya iş görüşmesine çıkmanız gerekti bunun içinde acil olarak  istiyorsunuz acele etmenize gerek yok bu yazımızı hem okuyarak hemde valizinizi hazırlayabilirsiniz.

İlk önce evcil hayvan besliyorsanız emanet edecek yer bulmalısınız , arkadaşınız olur , veteriner , pet shop gibi yerlere emanet edebilirsiniz.

İkinci olarak telefonunuzu şarja takın ki yolcukta sorun yaşamayın.

Mevsimine göre tişört,pantolon,eşofman,çorap,şort,etek,terlik,ayakkabı mevsim kış ise mont,kazak,çeket gibi eşyalarınızı almayı unutmayın.

Otelde kalkmayacaksanız yanınızda banyo havlusu,el havlusu,diş macunu – fırçası , oda terliği, çok titizseniz yastık kılıfı ve çarşaf almayı kesinlikle unutmayın. Gideceğiniz yer denize yakınsa eğer en az 4-5 tane mayo,deniz şortu ve deniz havlusunu da alabilirsiniz.

Yağmurlu bir hava varsa mutlaka en önemli üç eşyayı unutmayın : şemsiye,bot ve yağmurluk. Bir hatırlatma yapalım hava güneşliyse ertesi günü bilemeyiz

Gece uyurken gecelik,pijama giymeden uyuyamıyorsanız kesinlikle unutmayın.

 

En önemlileri de belgeler ; kimliğiniz,ehliyet,tren/uçak/gemi biletleriniz, öğrenci kimliğiniz , seyahat sigortanız  gibi belgeleri yanınıza alınız.

Yolculuğunuz uçakla ise valizinize kesici aletler koymayın yoksa eşyanız orada kalır. Bunlardan bazılarını hatırlatalım , tırnak törpüsü,bıçak,makas gibi eşyalar.

Zamanınız varsa atıştırmalık hazırlamanız uygun olabilir.

Son olarak da evden çıkarken kapı,pencere,ocakları kapamayı unutmayın


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!
Bumerang - Yazarkafe
Yandex.Metrica Yandex.Metrica

© 2013 Rilura Tüm Hakları Saklıdır | 16.11.2013 | Yazılar RSS | Yorumlar RSS | Site Haritası | Ping