Makyaj Yapmanın 10 Altın Kuralları

Gündelik yaşamımızda, özel bir davette sürekli yaptığımız makyaj bizleri güzel görünmesini, hatalarımızın örtmesini sağlayan bir sanattır. Makyaj yapmanın birçok yolları vardır. Makyaj yapmanın da kuralları vardır biz bunlardan en önemli 10 tanesini seçtik.

  1. Makyaj yapmaya başlamadan önce yüzünüzü güzelce yıkayın, nemlendirici kremle yüzünü nemlendirin.
  2. Göz altı ve göz kapakları renkleri farklıdır bu nedenle ilk önce bu yerleri kapatıcılarla kapatmayın cilt renginize uygun kapatıcılarla kapatmayı çalışın yoksa hoş bir görüntü olmaz.
  3. Cilt renginize uygun olacak şekilde kapatıcı veya fondöten kullanmaya özen gösterin. Özellikle cildinize açacak veya kapatacak fondötenler tercih etmeyin cildinize en uygun olanı seçmeye özen gösterin.
  4. Yapılan makyajınız uzun süre veya parlamaması için, cildinize uygun renkte pudra seçip makyajın üstene ince bir şekilde sürebilirsiniz.
  5. Renkli bir makyaj yapacaksanız önce gözünüzle başlamanız gerekiyor, göz kapaklarınıza far sürün daha güzel makyaj olması için giyeceğiniz elbiseye göre renk seçerseniz avantajlı olursunuz.
  6. Eyeliner sürmek istiyorsanız far sürdükten sonra üzerine sürün eyeline sürüp far sürerseniz hoş bir makyaj olmaz. Eyeliner sürmek zor geliyorsa göz kalemi ile çizip üzerinden geçmek işinizi basitleştirecektir.
  7. Rimel kullanacaksanız ilk başta kirpiklerin uçlarından başlarsanız daha uzun görünmesini sağlayacaktır. Sürdüğünüz ilk kattan sonra ikinci katı dipten uca doğru sürdüğünüzde daha iyi olacaktır.
  8. Allık sürecekseniz yüz yapınıza göre renkler seçmelisiniz. Elmacık kemiğinizin altına hafif fırça darbeleri ile yüzünüze sürün. Pembe gibi renk grupları her cilde uygundur.
  9. Dudak kalemi yardımıyla dudak bölgenizi belli edin bunun sayesinde dolgun görünümlü olacaktır.
  10. Ruj sürecekseniz yaptığınız makyaja göre seçmelisiniz yoksa sırıtır. Daha canlı olmasını istiyorsanız üzerine parlatıcı sürebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir