Makyaj Çantasında Olması Gerekenler

Bayanların makyajlarına ve kozmetik ürünleri ne kadar önem verdiklerini biliyoruz. Bu yüzden özel günlerde bayanların makyaj çantaları tam donanımlı olması gerekiyor. Acil durumlarda güzelliğini korumak ve zor durumda kalmamaları için makyaj çantasını doğru hazırlamak gerekiyor. Gerekli malzemelerin yanında gereksiz malzemeleri taşımak size eziyet çektirir buna hiç gerek yok.  Bu gerekli malzemeleri yazacağız ayrıcı kendinize özel ürünler kullanıyorsanız onları koymayı unutmayın.

İlk önce akla hemen ruj geliyor. Ruj hava durumuna, yiyecek-içecek ile yanlışlıkla hemen hemen çoğu kez silindiği için mutlaka makyaj çantanızda bulunması gerekiyor.

Hava çok sıcak veya çok soğuk olduğunda ciltteki kusurlar ortaya çıkar bunun önüne geçmek için çantanızda kapatıcı fondöten ve pudra almayı unutmayın. Ayrıca aniden çıkacak uçuklar, sivilceler içinde gerekebilir.

Gün boyu dışarıda olan bayanlar için mutlaka nemlendirici kremler bulundurması gerekiyor. Rüzgar, egzoz dumanları, sıcak-soğuk havalarda cilt hemen kurur hatta kapatıcılar kuruyup kötü bir görüntü ortaya çıkar zor durumda kalmamak için makyaj çantasında bulunması gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir