LightBox JS ile web galerileri hazırlamak

, resimlerin büyük hallerini görüntülemek için oldukça pratik ve şık bir uygulamasıdır. Nasıl çalıştığına bakarsakâ?¦ Ziyaretçiler, sayfanızdaki bir resmin küçük haline (thumbnail) tıklarlar. işte tam bu esnada LightBox JS uygulaması devreye girer. Böylece resmin büyük hali yeni bir web sayfası açılmadan gösterilmiş olur.

LightBox JS nasıl kullanılıyor?

Web sitenizde LightBox JS uygulamasını kullanmak isterseniz, kendi web sitesi‘ne girip How to Use (nasıl kullanılır) başlığı altına bakabilirsiniz. Bu başlık altında yapılması gereken işlemler açıkça anlatılmıştır. Bu işlemleri Türkçe olarak anlatan bir yazıya ise Erhan YAKUTâ??un Işık Kutusu (Lightbox) Nedir? başlıklı yazısından ulaşabilirsiniz.

LightBox JS Web Gallery Generator

Aslında LightBox JS uygulamasının kurulumu son derece basit. Fakat iş bir web galerisi hazırlamaya gelince sizi birazcık uğraştırabiliyor. Oysa ki biz fazla uğraşmayalım diye LightBox JS Web Gallery Generator isminde bir program hazırlamışlar. Bu program ile web galerinizde yer alacak olan resimleri seçiyorsunuz ve birkaç küçük ayarı da yapıp Create web gallery (web galerisini oluştur) butonuna tıklıyorsunuz. Program herşeyi kendisi hallediyor. Böylece LightBox JS ile hazırlanmış güzel bir web galeriniz oluyor.

LightBox JS Web Gallery Generator programının bilgisayarınızda çalışabilmesi için önce .NET Frameworkkurulu olmalıdır. Eğer kuruluysa buraya tıklayarak hemen programı indirebilirsiniz. Bu program ile hazırlanmış örnek bir web galerisi görmek isterseniz de şuraya bakabilirsiniz. Galerideki resimlere tıklayın ve büyük hallerinin nasıl açıldığına dikkat edin. işte LightBox JS denilen şey odur ;)

LightBox JS Web Gallery Generator programı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir