Kozmetik Ürünlerin Ömrünü Uzatma

Hemen hemen bütün bayanlar güzel görünmeyi, bakım yapmayı çok severler buda kozmetik ürünlerini vazgeçilmez yapmaktadır. Günlük hayatta kozmetik ürün kullanmayan insan yok denecek kadar azdır. Son zamanlarda erkeklerde kendine göre makyaj yapmaktadır.

Hayatımız boyunca nemlendiriciden ruja, ojeden fondötene kadar birçok kozmetik ürünlerine bir ton para veririz. Kısa sürede bozulunca da üzücü sinir bozucu bir durum haline geliyor. Peki kozmetik ürünlerinin ömrünü nasıl uzatabilirim? Sorusuna karşılık öncelikle kozmetik ürünleri neden bozulur sorusuna cevap bulalım. Kozmetik ürünleri bozulmasının en çok etkisi sıcaklıktır. Yüksek sıcakta duran kozmetik ürünleri yumuşamaya, erimeye sebep olur. Yumuşayıp, eriyen üründe şekil değiştireceği için kokusunda da değişikler olacaktır.

Ruju, parfümü, rimeli, eyeliner gibi ürünler oda sıcaklığında bile bozulacağı için buzdolabında saklayabilirsiniz. Buzdolabından çıkarttığınızdan 1-2 dk. sonra sürebilecek kıvama gelirler. Soğuk kullanıldığında daha etkili olacaktır. Hem ürününüzün ömrünü uzatıyorsunuz hem de ürünün etkisi artmış oluyor.

Buzdolabında yerim yok, yer bulamıyorum derseniz de ışı görmeyen serin bir yerde muhafaza edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir