Kıvırcık ve Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır

a sahip bayanların, bir çoğu saçlarından şikayetçidir. Oysa saçlarını nasıl kullanacaklarını bilseler, bir çok kişinin sahip olmak istediği saç tipine sahip olacaklar.

Hiç şüphesiz  bakımı ayrı bir itina ve uğraş ister. Düz saç bakımına nazaran kıvırcık saçlarda kırılma, kopma, bölünme gibi sorunlar daha çok baş göstermektedir. Her tip saç bakımında olduğu gibi bilinçsiz kullanılan ürünler saçlara faydadan çok daha zarar vermektedir.

Kıvırcık saçlara doğal yöntemlerle bakım daha kolay ve etkileyicidir.

Kıvırcık saçlar, kıvrımının fazlalığından dolayı, çabuk kurur ve kırılır. Bunu önlemek için size zeytin yağı ve emu yağı tavsiye edebilirim.


Kıvırcık saçlara doğal yöntemlerle bakım yöntemi;

Saç uçlarına ve diplerine masaj yaparak uygulanan bu yağlar saçı nemlendirecek ve parlaklık verecektir. Kullanımı çok kolay. Saçın yoğunluğuna göre sürüp 20dk -25dk beklettikten sonra ılık su ile ve şampuan ile iyice durulayın.

Kıvırcık Saçlara Banyodan Sonra Yapılması Gerekenler;

Kıvırcık  elbette ki düz saç bakımına göre biraz zahmetlidir. Bir çok bayan, saçlarını toplamayı tercih eder. Elektriklenmesinden ve buklelerin doğal olmamasından şikayet eder.

Oysa o kadar basit bir yöntemi var ki;

Saçlarınızı banyodayken tarayın, banyodan çıktıktan sonra, taramadan havlu ile hafif masajlarla kurulayın.

Bırakın saçlarınız doğallığını bulsun. Bukleler belirgin olsun. Ayrıca jöle kullanmaktan kaçının… Jöle, saça sertlik verecek ve kırılmasını sağlayacak, doğal görünümü gidecektir.

Kıvırcık saçlı bayanlar, unutmayın; sizin saçlarınıza sahip olmak isteyen binlerce düz saçlı bayan bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir