Kış Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kış ayındayız malum güzel görünmek için cildinizi soğuk havada nefessiz bırakıp cilt hastası olmayın diye sizler için bu yazıyı yazmak bulunmaktayız. Aşağıdaki uyarılarımızı dikkate almanız cildinizin sağlığı açısından önemlidir.

Ten makyajını yapmak için teniniz solgunsa fondöten , kapatıcı kullanmanız kolaylaştıracaktır. Cildiniz eski gibi görünmesini istiyorsanız eski şeklini alması için homojenleştirmeye çalıştırmalısınız. Bu işlemi yapmak için hangi renk nasıl bir etkisi var bunları bilmeniz gerekmekte fayda var diyebiliriz. Gelin hangi rengin nasıl etkisi var bakalım.

dudak

  • Yeşil: Kızarıklıkları gizlemek için kullanılır
  • Mor: Işıltı yakalamak için kullanılır
  • Beyaz: Teni açmak ve porselen havası vermek için kullanılır
  • Bronz: Hafif sedefli bir hava vermek için kullanılır

1-)Avcunuza tercihinize göre biraz fondöten yada kapatıcı alarak ilk önce parmak uçları ile uyguladıktan sonra ponpon yada pamuk yardımıyla cildinize yayın.

2-) Hassas bölgeleri yani alın, burnun kenarları, çene bölgelerinizde ısrarcı olun

3-) Canlı görünüm kazanmak için fazla pembe olmayan bir allık kullanmanız tavsiye edilir

4-)Kalın bir fırçayla ile hafif hafif dokunarak güneş pudrasıyla cildinize sürün. Böylece makyajınızı hafifletmiş ve yerleştirmiş olursunuz.

Kış makyajınızı böyle yapabilirsiniz. Bunlar sadece birkaç örnekler bir çok yöntemleri var en basit yönetime ile anlatmaya çalıştım. Güzel görünmek sizi sosyal ortamlarsa daha güçlü tutar ve daha çok keyif alırsınız. Sağlıcakla kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir