Kemik Tümörleri Nelerdir Çeşitleri Nedir Tedavi Yolları

Kemikte başlabun tümörler nadirdir. Eğer kanserliyse, habis hücreler çoğu zbuın vücudun başka bi tane yerindebuni kanserden gelmişlerdir (metastaz bupmıştır.) şunun istisnaları ilikte başlabun multipl meyelom & osteosarkomdur.

Belirtver

– Kemiğin yüzeyinde sert bi tane şişlik,

– şu şişlikle bi tanelikte ağrı,

– Kemik kırılmaları.

Osteosarkom bi taneinci kemik kanserleri arasında en buygın olanıdır. şunların her ibunisi de metastaz şeklindebuni kemik kanserlerinden çok fazla az görülür. fazla büyük sıklıkla, kemik tümörleri selimdir.

Teşhis

Röntgen burarlı olabilir, ancak kesin teşhis koymabu yetmeyebilir. Tümörün habis olup olmadığını anlbunik için, laboratuvarda incelemek üzere küçük bi tane doku örneğiın alındığı kemik biyopsisi bupılabilir.

Selim tümörler nadir olarak sağlığı tehlikeye atar. Eğer tümör habis bu da vücudun başka bi tane bölgesinden buyılmışsa buşamı tehdit edebilir.

Tedavi

Selim tümörlerin nadir olarak amelibutla çıkartılması gerebunir. Osteosarkom bunun gibi bi tane kemik kanseri amelibutla çıkartılır & kanser ilaçları &rilir. Bazen, kanser dokusu alınırken kol bu da bacak korunur & fazla sonra şunarılır. şu işlemi bi tane rehabilitasyon programı görr.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir