Kamp Yapmanız İçin Gereken 5 Neden

Öncelikle belirtelim kamp tatili ucuzdur. Ekipmanları pahalı gibi gelebilir ama şu açıdan bakalım tatil yaptığınız tesise ödediğiniz ücrete daha kaliteli kamp ekipmanları alabilirsiniz. Yanlış anlaşılmadan belirtmek istiyorum kamp tatilinin keyfi ayrı bir şey tesiste kalmanın keyfi ayrı bir bir şey tercih sizin.

Kamp sizlere özgürlük hissettirir, bağımsızlık kazandırır. Turlarla gittiğinizde belirli bir programının içerisinde kalırsınız bir grup ile gezmek zorunda kalırsınız ama kamp istediğiniz yerde istediğiniz şekilde gezmeyi olanak sağlar.Kamp yerinden hoşlanmadınız ertesi gün değiştirme şansınız var ama turlarda öyle bir şansınız olmayacaktır.

Doğa ile iç içe olma şansınız olur , günümüz teknoloji çağından biraz uzak durmaya yardımcı olabilir. Şehir hayatından, stresinden biraz kaç günde olsa uzak durmuş rahatlamış oluruz.

Evcil hayvanınız varsa oda sevinecektir. Tatil tesisleri izin vermedikleri için yanınızda götürme şansınız olabiliyor evcil dostunuzda bu sayede doğa ile baş başa kalmış oluyor.

Doğada görmediğiniz hayvanları , koklamadığınız kokuları doğa sayesinde tecrübe edinmiş olursunuz.

Yeni arkadaşlar edinirsiniz bölgeye gelen diğer kampçılarla yardımlaşma içinde olursunuz,çay kahvesini içersiniz.

Vede çok güzel anılarınız olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir