Kamp İçin En İyi Öneriler

Kamp yapma kararı aldınız ama kamp hakkında fazla bilginiz yok o zaman tam yerine geldiniz. Gelin hep beraber huzurlu bir kamp içinneler yapılmalı inceleyelim. Karanlık basmadan önce çadırınızı kurmuş olmalısınız çünkü karanlıkta kurmak sizi daha çok yoracaktır. Bu kural en önemli kurallardan birisidir. Diğer en önemli konu ise çadırı önceden evde kurun bir sorunu var mı diye aksi taktirde doğada çok büyük sorun yaratacaktır. Çadır kuracağınız ortamı keşif yapın karıncalardan , zehirli bitkilerden,vahşi hayvanlardan,arı kovanlarından gibi sorun yaratacak arazilerden uzak bir yerde yerleşim yapın.

Akşam yatmadan önce yediğiniz yemekleri,çöpleri veya çantanızda bulunan yiyecekleri kamp alanınından uzak bir yerde saklayın çünkü vahşi hayvanların koku alma yetenekleri fazladır , çadırınıza gelebilirler. Sulak bölgeleri tavsiye etmeyin su seviyesi yükselebilir veya sivri sinekler , böcekler sizi ciddi bir anlamdan rahatsız edebilirler.

Uyku tulumunuzu yanınızda bulundurun hava geceleri serinlediği için üşümek istemezsiniz yada böceklerden tarafından zarara uğramak istemezsiniz. Unutmamanız gereken önemli bir şey daha ilk yardım çantası doğada başına ne gelebileceğini bilemezsiniz. Şimdiden iyi kamplar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir