jQuery myDialog eklentisi

Web tarayıcıların bizlere sunduğu alertconfirm ve prompt isimli dialog kutuları sayesinde yoluyla kullanıcılarla etkileşime geçebiliyoruz. Yazdığım yeni sayesinde bu dialog kutularını ekranda gösterirken, web sayfasının kararmasını sağlayabiliyorsunuz. Aynen lightbox örneklerinde olduğu gibi…

myAlert, myConfirm ve myPrompt

jQuery Alerts gibi eklentiler sayesinde tarayıcıların dialog kutuları yerine özel tasarlanmış dialog kutuları kullanabiliyorsunuz. Fakat ben özel tasarlanmış dialog kutularını pek tercih etmiyorum. Çünkü bunlar Firebugveya Opera Dragonfly gibi eklentilerle kolayca manipule edilebiliyorlar. Tarayıcıların kendi dialog kutularına ise müdahale edilemiyor. Ayrıca tarayıcılardaki dialog kutuları ekranda gösterilirken sesli olarak uyarı veriyorlar.

Eklenti nasıl kullanılıyor?

2 kilobayttan daha küçük olan myDialog eklentisini indirin.

Daha sonra yapacağınız tek şey, eskiden kullandığınız alert-confirm-prompt dialogları yerine artık myAlert-myConfirm-myPrompt kullanmak olacaktır.

Eklentinin seçenekleri…

jQuery myDialog eklentisi, değiştirebilmeniz için size 3 tane seçenek sunuyor. Bu seçenekler arkaplanın (overlay) rengi ne olsun, arkaplan resmi gösterilsin mi gösterilmesin mi ve arkaplan ne kadar şeffaf olsun şeklindedir. Bu seçenekleri myDialog() fonksiyonuna parametre göndererek değiştebiliyorsunuz.

bu seçeneklerin etkilerine aşağıdaki görüntülerden bakabilirsiniz:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir