İç Kulak Tansiyonu Nedir ?

( ?)

                Meniere hastalığı; iç kulak sıvılarının mikrop oluşması sonucu su kaybetmesi ya da fazlalaşması nedeniyle hastanın dengesini kaybetme durumları ve işitmede azalma yaşaması ile sonuçlanan bir hastalıktır.

Meniere Hastalığı

Meniere hastalığı; teşhis olarak dönem dönem ataklarla kendini göstermesiyle belirlenebilir. arasında belirtiler yok olurken hastalık dönemlerinin tekrar görülmesi bazen birkaç saat içinde bazen de birkaç yıl içinde olabilir. Hastalık belirtilerinin sertliği kişiden kişiye değişim gösterirken genelde baş dönmesi ile kendini ortaya çıkarır. Bazen bu baş dönmeleri mide bulantısına ve kusmalara neden olur. Hastalığın belirtileri arasında kulak çınlaması ve düşük sesleri duyamama durumları da vardır. Bu tarz hastalar için uzun yol yolculukları uygun değildir ve şikâyetleri günden güne artacaktır.

Bu durum gerçekleştiğinde bir doktora gidilmelidir. Ve doktorlar kulakta yapılan su testleri ile hastanın durumunu sağlıklı kulağa göre belirlemeye çalışacaklardır. Bu işlemler bittiğinde testler kişinin su kaybının belirlenmesini sağlayacaktır. Test sırasında kulağa farklı sıvılarsa su verilerek hastanın durumu hakkında net bilgiler edinilecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir