Göz Altı Morlukları Sebepleri ve Göz Altı Morlukları Tedavisi

Göz altı morlukları hemen hemen hepimizin yaşadığı sorunlardır…

Bu durumun birçok sebebinin olmasının haricinde bilimsel olarak, göz altı morluklarının sebebi, kılcal damarlarda ki kanın damar dışına sızması olarak tarif edilir. Bu yüzden göz altı ve çevresi koyu bir renk halini almaktadır…

Cilt bakımı yapan herkes özellikle göz çevresi bakımına dikkat etmelidir, göz çevresinde ki deri vücudumuzda ki en ince ve hassas derilerdendir.

Bazı dış sebepler haricinde göz altı morluklarının yaş ilerledikçe daha da belirginleştiği bir gerçektir. Bunun yanı sıra karaciğer ve böbrek hastalıklarında da göz altı ve çevresinde morluklar oluşmaktadır.  Göz altı morluklarına, göz etrafına uygun olmayan kremlerin kullanılması, uykusuzluk, sigara, alkol ve stres de neden olmaktadır.

Peki Göz altı morlukları nasıl geçer? Bu sağlık sorununda diğer sağlık sorunlarında bahsettiğimiz en temel şeyi söyleyeceğim, kesinlikle ve kesinlikle sağlıklı beslenme ve su tüketimi… Günce 12 bardak su tüketmeniz ve özellikle c vitamini yönünden zengin meyve ve sebzeler yenilmesi gerekiyor…

C vitamini barındırdığı antioksidan etkisiyle kılcal damarları besler ve kuvvetlendirir. Bu sayede göz altı morluklarını hem önlemiş hem de tedavi etmiş olursunuz… Her sabah yüzünüzü soğuk suyla yıkayın, bol bol su için… Ayrıca piyasada göz altı morlukları için satılan kremlerden K ve C vitamini bol olan ürünleri tercih edin….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir