Gmail maillerinizi yönlendirin

images

, Google’un bize sunmuş olduğu, belkide Dünya’nın en iyi mail servisidir. Sürekli internette olan birinin illaki birden fazla mail adresine sahip olması lazım. Bunun sebebini bir örnek vererek açıklıyıcak olursak, araştırdığımız bir konunun cevabını, forum sitelerinden birinde bulduk diyelim ve bu sitede üye olmadan içeriği göstermiyor. Biz bu foruma iş için kullandığımız mail ile kayıt olduk diyelim. Bu forum sahibinin üyelerinin mail listelerini başka yerlerde kullanmıyacağı yada Maillist olarak satmıyacağı ne malum?  İşte bu yüzden farklı farklı mailler açarak sıkıntımızı ortadan kaldırabiliriz.

Maillerimizi birbirine yönlendirmenin bize sağlıyacağı faydaları ise kendimden bir örnek vererecek açıklıyıcam. Normalde iş,yazışmalar gibi önemli işler için kullandığım mail adresi Hotmail tabanlı Outlook’tur. Gittiğim kurstaki öğrenci arkadaşlar ile iletişim halinde olabilmek için Google groups servisinden yararlandık ve gmail adresi gerekti. Bende kendi gmail adresimi verdim ama sürekli o adrese girmediğim için gmail’imi Outlook adresime yönlendirdim. Bunuda şu şekilde yaptım;

  • Gmail adresinize girin ve sağ taraftaki “Ayarlar” butonuna basıp yine “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Karşınıza gelen sayfada yukarıdaki sekmelerden “Yönlendirme ve POP/IMAP” tıklayın.
  • “Yönlendirme adresi ekle” ye tıklayıp yeni mail adresinizi girin ve kaydedin.
  • Eklediğiniz adresin mail kutusuna girip Gmail’den gelen doğrulama linkine tıklayın.
  • İstersen “Yönlendirme ve POP/IMAP” sekmesinde gmail’inize gelen mailleri diğer adrese iletildikten sonra ne yapılacağını seçebilirsiniz.

Alıntıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir