Giydirme Cephe Yalıtımı Uygulaması

Binaların yapı ömrünün daha fazla olması ve düşük enerji tüketimi sayesinde yatırımın kısa sürede fayda göstermesi; özellikle ısı kayıplarının önlenmesi ile sağlanabilmektedir. Dış cepheler binayı oluşturan yapı elemanları içerisinde ısı konumunda en etkili olan bölümdür.
Giydirme cephe ısı yalıtım uygulaması birçok açıdan avantaj sunacaktır. Hava koşullarına, yetersiz sıcaklığa, rüzgârın akışına, toz ve kirli hava partiküllerine karşı korunmayı sağlayacak giydirme cephe yalıtımı ayrıca verimli ısı sağlaması nedeniyle aynı sıcaklık durumlarında ya da hava değişimlerinde etkilenmemesi için faydalı olacaktır. Nem geçişini kolay bir şekilde sağlayarak dış ve iç yüzeylerde yoğunlaşma oluşumunu ve riskini engelleyecektir. Yaşam alanlarının soğutulması ya da ısıtılmasıyla kullanılan enerjiden tasarruf sağlamaya da etken olacak giydirme cephe yalıtımı; ayrıca yapının yangına karşı dayanıklı olmasına da destek olacaktır. Bunun yanı sıra dış ortamlarda oluşan gürültüye karşı koruma sağlaması açısından da önemlidir.
Giydirme cephe yalıtımı havalandırmalı cephe olarak da adlandırılmaktadır. Yalıtım levhası ve dış dekoratif kaplama arasında bırakılmış olan havalandırma katmanında en dış katmanına kadar giydirme ile dış dekoratif olarak uygulanmaktadır. Yaygın olarak kullanılan kaplama yöntemlerinden biri olan giydirme cephe yalıtımı; binalar için çok fazla tercih edilmektedir.

Yazı kaynak: http://www.evkaplama.com/giydirme-cephe-yalitimi-uygulamasi/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir