Facebookta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Facebookta Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Çoğu facebook kullanıcısının son zamanlarda en çok şikâyetçi olduğu konuların başında özelliği geliyor. Bu özellik küçük bir kesim tarafından faydalı bulunsa da özellikle mobil kullanıcılar internet paketlerinden veri yiyen bu uygulamadan çok şikayetçiler. Uygulama açıldığı anda birden ekranda beliren ve otomatik oynayan videolar canımızı sıkmasın, çözümü çok kolay.

Ekstra uygulama yüklemek ya da kapsamlı bir ayarlama yapmak gerekmiyor. Şu adımları takip ederseniz bu soruna müdahale edebilirsiniz. Bilgisayarınızdan Facebook sayfanıza ulaşın. Sağ üst köşede yer alan ayarlar sekmesine tıklayın. Sayfanın sol tarafındaki menülerin olduğu bölümde videolar kısmına gelin. Ardından ilgili bölümdeki açık seçeneğini kapalı hale getirip bu uygulamayı kapatabilirsiniz. Böylece Facebook otomatik video oynatma uygulamasını engellemiş olursunuz.

facebook video

Mobil kullanıcılar içinde Facebook otomatik video oynatma uygulamasını kapatma seçeneği var. Tek yapmanız gereken telefonunuzda yer alan Facebook uygulamasına girip, uygulama ayarları bölümünden video otomatik oynatımı kısmında size uygun seçeneği seçmek. Tamamen engellemek ya da istediğiniz zamanlarda açmak sizin elinizde. Dilerseniz kapalı konuma getirebilirsiniz. Ya da sadece wi-fi seçeneğini işaretleyip kotanızdan veri çekilmesini engelleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir