Eski sevgili nasıl unutulur ?

2014 yılına sayılı günler var ama bazı insanoğlunun  hala aşamadığı bir problemi vardır Eski Sevgili Nasıl Unutulur?.  Bu dönemde kalbimizin beyine sorduğu tek bir soru  vardır   ” Eski Sevgili Nasıl Unutulur? ”  İkisi de dile geldiği zaman ise büyük bir çekişmede kendinizi bulursunuz ;
Beyin ; Bırak abi ya unut gitsin , akşam ne yapacağız onu düşünelim.
Kalp  ; Ben ölüyorum sen unutmak diyorsun be arkadaşım,o kadar aşıktın madem acısını da hak ettiği değeri vererek yaşa amına koduğum.

İşte  mesele bu çekişmede  hangi tarafı seçeceğimizden  geçiyor. Nasıl ayrılarak  öyle yada böyle bir tercih yapmış sayılıyorsanız,  Kalbinizi veya Beyninizi dinleyerekte bir tercih yapmış olacaksınız. Kendi adıma cevap vereyim ben beynimi takmıyorum, acısıda öldürmez diyorum.

tumblr_mwprtjKm8p1s71mkzo1_500

 

Gördüğünüz gibi durum çok ciddi  aşk acısı çeken  kişi siktir git lan deyip sayfayı kapatmıştır belkide.:)  Şimdi eski sevgiliyi unutamamamıza sebep olan neler var  ?,unutmak için neler yapılabilir onları madde madde anlatmakta fayda var.

Dedik ya ayrılıkta bir tercihti diye o an sevdiği halde geri vitese geçmeyen  siktir et lan biri gider biri gelir aga diye düşünüpte tercihini ayrılıktan yana kullananlar  kusura bakmayın ama lys tercih klavuzuna tercih yapmadığınızı şemsiye yavaş yavaş açıldığı anda farkına varacaksınız  vardığınız anda ise öyle bir evreye gireceksiniz ki   ;

  • Radyodan,telefondan şarkı dinlemek istemeyeceksiniz,size her şarkı acı gelecek vallaha gelecek lan yok abi bana herşey normal gelen diye kendini kandıranlar yok değildir. Ama emin olun Serdar Ortaç’dan Dansöz şarkısını tüm dinleyicisine armağan eden vj’ye bile küfür edecek konumda bulursunuz kendinizi.
  • İştahınızı kaybedeceksiniz, oturup günde 4 öğün yemek yiyen biriyseniz artık size herşey gibi yediklerinizin tadı kaçmış gibi gelecektir ve  içerde mutfaktan  ” yemek hazır gel lan ” diyen aile bireylerinize  ” ben aç değilim ” diyeceksiniz.
  • Numaranızın engellendiğini  bilmenize rağmen durmadan arayacaksınız, etkiye tepki olarak telefonunu kapatmaması için aramalarınızı seyrekleştireceksiniz, ama kapattığını düşündüğünüzdede sinsice sırıtarak iyi lan heralde başkasıyla konuşmuyor diye kendinizi avutacaksınız.
  • Bok yediniz geri vitese takmadınız ya yada başka sebebler vardı. İşte tüm bu sebeblerin ya başlangıcına yada herşeyi düzeltme fırsatınızın olduğu ana geri dönme isteği ile gününüzü geçireceksiniz ama geçer geçer diye düşünerek baş koyduğunuz yolda herşeyin size geçtiğini fark ettiğiniz anda neler olacak onuda bırakın zaman göstersin.
  • Girdiğimiz evrede en can alıcı madde ise burasıdır, nere de ne yaptığını kimlerle gezdiğini bilmek istersiniz öğrendiğiniz zaman canınız yanar öğrenemediğiniz zamanda canınız yanar. Kısaca artık canınız hep yanar.

Öyle yada böyle evremizi yaşadık, kemanın yayı sadece dinlediğiniz müzikte değil  bizede girerek ona solistlik yapan sol yanınızdada cız cız ses çıkardığı dönemi geçtik.  Peki abi nasıl unutulacak bu eski sevgili ?  Valla hacı insan oğlunun en büyük zaafı unutmamaktır  onun için yaptığımız şeyin adı bana kalırsa Yalancı bir unutkanlık portresi çizip,kendimize yalancı mutluluk resimlerinde fon olarak kullanmak kalacak geriye.

Ama elimizden hiçbirşey gelmiyecek durumda değilsek olası yapılacak ve çevrenizdekilerin tavsiyelerinin bulunduğu bir kaç madde yok değil hani ;

  • Eski Sevgili Nasıl Unutulur ? adlı projemizin en önemli noktası içinizde ki tüm ümitleri elinize kör bir bıçak alarak  kıtır kıtır kesmeye başlamak olmalı.
  •  Coşkun sabah gibi ” Anılar anılar gözümde canlandılar ” moduna girmemeye özen gösterip,anısı olan herşeyden uzak kalmaya çalışacaksınız eğer aynı deliğe sıçtıysanız  bile o deliğe rest çekip dişinizide çişinizide sıkacaksınız.
  • Biliyorum eliniz sürekli telefonda,sürekli facebook hesabının gece bekçiliği yapsanızda  o işinizden istifa edeceksiniz ” Benim adım tatar Ramazan ” lan deyip mümkün mertebe onun mobil sahasına girmemeyeksiniz.
  • Arşivinizde bulunan tüm resimleri ortadan kaldırıp yok etmelisiniz,   Cengiz Kurtoğlu gibi duvarda ki resmini öptümde yattım diyecek lüksünüz yok. Anlayın lan artık kaç harf,kaç cümle oldu unutacaksınız başka çareniz yok.
  • Az kalsın  unutuyordum bak  tüm şarkılardan uzaklaşmanız en büyük iyilik olacak  kendinize :) tabi lan yoksa  açarsın bir radyoyu üstüne vazife olmayan bir vj çıkar ekler playistine zeki müren – seni ben ellerin olsun diye mi sevdim şarkısını apışıp  kalırsın o an tüm dünyadan soyutlarsın kendini.

tumblr_mryadf68Qk1rm3s0wo1_500

 

Uzun lafın kısası  ” Eski Sevgili Nasıl Unutulur ? ” diye tartışmanın bir manası yok unutulmaz sadece alışılır  hacı, bir sevgili niye eskir veya eskitilir ona çözüm bulmak daha yararlı olur.

İlgili kelimeler:
en tatlı sevgili fotoları

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir