Erkeklerin sevmedikleri nelerdir ?

Evlilik kutsal bir olaydır. Bu yüzden bireyler evlenecekleri kişileri seçme konusunda titiz  davranmalı ve iyi bir karar vermelidir. Kendi yapı ve karakterlerine uygun, bir çok ortak noktaları olan kişiler aramaktadır.

Fakat günümüzde hem tercihler farklılık göstermekte hem de çiftlerin karşılıklı hatalarından dolayı çoğu birliktelik sona ermektedir.

Özellikle sorunların kadınlardan dolayı çıktığı, kadınların çok konuşmaları , iğneli sözler sarf etmeleri çoğu erkek tarafından problemin asıl kaynağı olarak gösterilmektedir.

Kadınların erkeklere göre daha konuşkan ve olayları detaylı bir bakış açısıyla ele almaları bunun yanı sıra erkeklerin ise heyecanlı, hareketli olmaları problemlerin kaynağı olarak gösterilmektedir.

İnternette denk geldiğim bir yazı aslında bu konuda sizlere daha detaylı bir bilgi verecektir.

Erkeklerin içgüdülerinde kadını korumak ve ona bakmak olsa da aslında tamamen onlara bağımlı kadınlardan pek hoşlanmıyorlar. Her anınızı sevgiliniz ya da eşinizle yaşamak istemeniz, mutluluk ve sevinç kaynağınızın sadece o olması ve ona bunu sürekli hissettirmek sizden uzaklaşmasına neden olacaktır. Kendine güvenen ve kendi hayatına sahip olan, güçlü duruşlu kadınlar pek çok erkeğin hoşuna gitmektedirler. Bu nedenle aldatılan kadınların pek çoğu, daha şuh ve kendine güven arzeden kadınlara eşlerini kaptırmaktadırlar.

Aslında son maddemiz her iki cins için de geçerli. Kişisel alanın çok dar olması ve her iki cinsin de kendilerine ait özel bir boşluklarının olmaması ilişkileri bitiren büyük konular arasında. Hem kadınların hem de erkeklerin bazı zamanlarda kendi arkadaşlarına, hobilerine ve meraklarına ilgi ayırabilmeleri onların sağlıklı bir ilişki yürütebilmeleri için elzem.”

Dilerseniz yazıya şöyle bir göz atalım;

erkeklerin-sevmediği-kadın-tipleri-300x215
“Genellikle kadınlara dair en rahatsız edici özelliğin sürekli olarak iğneli sözler kullanmak, kavgaya yatkın olmak ve halk arasındaki adıyla trip atmak olduğu pek çok anket sonucunda ortaya çıkmıştır. Erkeklerin pek çok konuda daha direkt yaklaşmaları ve bir sorunun üzerine giderek onu çözmeleri, fakat kadınların genellikle daha dolaylı yollar kullanmaları ya da pek çok şeyle yüzleşmeyi ertelemeleri nedeniyle çiftler arasında gerginlikler oluşabiliyor. Özellikle ülkemiz kültürü nedeniyle kendini dış çevreye kanıtlamak zorunda olan kadınların sahip olduğu bu gerilim de üstüne eklenince ilişkileri bitiren en büyük davranışlardan birisi bu oluyor.

Ayrıca, erkeklerin kadınlara göre biraz daha heyecanlı ve hareketli oldukları da ortada. Ancak bu hareketlilik ve canlılık maalesef

kadin-tipleri

kadınlar tarafından çocukluk olarak adlandırılıyor. Aslında bu tip davranışların çocuklukla pek bir ilgisi yok ve ciddi konularda pek çok erkek ciddi kararlar alabilir durumda. Kadınların sevgililerini ve eşlerini sürekli olarak çocuk gibi değerlendirmeleri elbette erkekler tarafından hissediliyor ve bu durum uzun vadede onların kendilerini kötü hissetmelerine neden oluyor.

 

One thought on “Erkeklerin sevmedikleri nelerdir ?

  1. Trip konusunda kesinlikle haklısın. Trip olayı erkekler için oldukça saçma ve sıkıcı bir durum. Yapmacıklıktan uzak olmak lazım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir