En Çok Yapılan Makyaj Hataları

Makyaj yapmak çok kolay bir şey değildir. Makyaj yapıldığında kusursuz, güzel bir görünme sahip olabilirsiniz ama küçük bir hata ile göründüğünüzden kötü görünebilirsiniz. Bu nedenle makyaj yapmanın tekniklerini bilmenizde fayda var. En çok yapılan nı sizlerle paylaşıyoruz ki sizde bu hatalara düşmeyin.

Cilt teninize ne çok açık nede çok kapalı fondöten, pudra kullanın. Fondöten biliyorsunuz ki ciltte olan kusurları örter yani her makyajda kullanılır bu yüzden cildinize uygun seçmelisiniz. Fondöten sürmeden önce cildinizi nemlendirici krem sürün yoksa sağlıksız bir görüntü ortaya çıkar.

Göz altında oluşan morluklara 2-3 ton kapatıcı veya açıcı kullanmak yanlıştır. Açıcı kullanmak morlukları daha da belirgin yapar sadece 1 ton kapatıcı kullanmanız yeterli olacaktır.

Kaşları zayıf olan kişiler kaşlarını far ile gür olmasını sağlarlar burada dikkat edilecek nokta kaşınıza en uygun renkte far kullanmanız. Koyu bir far seçerseniz sert görünümlü yapacaktır. Kaşlar far ile doldurulduktan sonra kaş fırçası ile tarandığında doğal bir görünüm kazanacaktır.

Allık kullanacaksanız hepsini bir bölgede kullanarak başlamayın. Allık fırçasıyla göz tahminince ne kadar kullanacağınızı belirleyin ondan sonra kullanmanız iyi olacaktır.

Eyeliner sürecekseniz göz tipinize uygun seçmelisiniz. En önemlisi ise her iki gözünüze eşit miktarda sürmelisiniz buda kötü görünen makyaj hatasıdır. Eyelinerı eşit sürebilmek için kesik uçlu fırça işinize yarayabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir