Elmacık Kemikleri Nasıl Belirginleştirilir

elmacık kemiği

Makyajı sanat haline getiren en önemli başlıklar arasında kesinlikle yüz gölgeleme teknikleri geliyor. İyi bir gölgelemeyle yüzünüzde istemediğiniz bölgeleri geri plana atabilir, istediğiniz bölgeleri ise ön plana çıkarabilirsiniz. Elmacık kemikleri belirgin yüzler daha genç ve ışıltılı göründüğü için elmacık kemiklerinin nasıl belirginleştirileceği oldukça önemlidir.

Elmacık kemikleri her kadının yüzünde belirgin değildir. Peki elmacık kemiklerimizi nasıl belirginleştireceğiz? Öncelikle koyu renk ve mat bir fondöteni sert ve düz uçlu bir fırçaya alarak işleme başlıyoruz, eğer koyu ve mat bir fondöteniniz yoksa aynı özelliklere sahip bir pudrayla da benzer sonuçlar alabilirsiniz. Elimizle elmacık kemiğinin altına doğru bastırarak kemiğin nerede bittiğini tespit ediyoruz. Fırçaya aldığımız koyu ve mat fondöteni şakaklarımızdan başlayarak elmacık kemiğinin altından kemik hizasını takip ederek tampon hareketlerle uyguluyoruz. Elmacık kemiği yapı olarak burumuza doğru bir yuvarlak çizer, bu nedenle fırçada kalan fondöteni o yuvarlak hat boyunca devam ettiriyoruz. Yuvarlak hat boyunca uygulayacağımız fondöteni tampon hareketlerle değil elmacık kemiği altından burnumuza doğru tek yönlü düz hareketlerle sürüyoruz. Uygulamadaki önemli nokta ise fırçaya aldığımız fondöten veya pudrayı yüzümüze uygulamadan önce bir peçeteye sürerek fazla ürünü almamız noktasında. Fazla ürünü alarak yüzümüzde yoğun ve lekeli bir görüntüden kaçınmış oluruz.

Elmacık kemiğimini belirginleştirmek için ilk adımı yaptıktan ve hattı ortaya çıkardıktan sonra bu çizgiyi naturelleştirmemiz gerekiyor. Bunun için ikinci adım olarak, kullandığınız kendi teninize uygun fondöteni tercihen fırça veya nemli süngerle yuvarlak hareketler eşliğinde bu gölgenin üzerine sürmelisiniz. Gölge hattını kapatmamalı ama yumuşatmalısınız. Artık elmacık kemikleriniz belirgin. Sevdiğiniz bir allığı belirginleştirip doğal görünüm verdiğiniz elmacık kemiklerinizin üzerine hafif bir şekilde uygulayabilirsiniz. Kullandığınız allıkta hafif bir ışıltı olur ise gölgeniz mat allığınız parlak olacağı için ışık oyunlarıyla elmacık kemiklerinizi var olduğu halden çok daha belirgin göstereceğinizi garanti ediyoruz.

İlgili kelimeler:
yüz hatları nasıl belirginlestirilir erkek

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir