Diş Beyazlığı İçin Yapılması Gerekenler

GÜLÜMSEYİN

Kim istemez ki gülerken bembeyaz  dişlerinin pırıl pırıl parlamasını ve etrafa pozitif enerji yaymasını. Fakat ne yazık ki günlük tüketilen çay, kahve, sigara, kola gibi asitli içecekler dişlerimizin minelerini sarartır ve gülümsemelerimizi gölgeler.

Normal diş macunları dişlerimizi bakterilerden korurlar. Beyazlığı konusunda fazla etkili bir şey yapamamaktadırlar. Bu nedenle ya yukarıda saydığım nesneleri az tüketerek kendimiz dişlerimizin beyaz kalmasını sağlayacağız, ya da normal diş macunu kullanmanın dışında ekstra bir şeyler yapacağız.  Tükettiğimiz nesnelerden ödün vermeyeceksek diş macununu değiştirmemiz gerekir. Sigara içenler için üretilen özel diş macunundan alıp kullanacağız.

Ekonomik olarak fazla para ödemek istemeyenler varsa onlara da önerim ara da bir dişlerini karbonatla fırçalamalarıdır.  Yemek sodası olarak tabir edilen karbonatın  diş fırçasına biraz döküp bununla diş fırçalanırsa  beyaz dişlere sahip olunabilir. Ayrıca dişleri temizleme de armut meyvesi yardımcı olur.

Kumlu armut diye adlandırılan bir armut çeşidi diş aralarını temizlemektedir. Ayrıca çilek meyvesi de dişlere parlaklık vermektedir. Bunlardın dışında günümüzde lazer teknolojisi ile de diş beyazlatma işlemi yapılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir