Cortana nedir ? Windows’la birleşiyor mu ?

CORTANA

Günümüzde akıllı telefonlar yoğun bir şekilde insanlar tarafından kullanılmaktadır. Her gün yeni cihazlar yapılmakta yenilikler eklenmektedir. Android işlemciden sonra yaygınlaşmaya başlayan Windows işlemciler de telefonlardaki yerini almaktadır. Yeni bir özellik olarak sunulan cortana da bunlardan birisidir. Cortana’nın Windows 9 ile birlikte gelmesi gündemde.

Peki cortana nedir, ne iş yapar ve ne işe yarar? Cortana Windows 9 ile birlikte geliyor. Akıllı asistan olarak ortaya çıkan işletim sistemi ilginç özellikleri içinde barındırmaktadır. Hangi konuda yardıma ihtiyacınız varsa o konuda size destek sağlayan alt yapıyı oluşturmuş olması sizin avantajınıza olacaktır. Sizinle sohbet eden bu sistem sayesinde istediklerinizi rahatça söyleyecek ve cevap bulabileceksiniz.

cortana

Cortana işletim sistemi Windows 8.1 ile birlikte gündeme gelmişti. Şimdi ise Cortana Windows 9 ile birlikte gelerek hem akıllı cihazlarda hem de masaüstü cihazlarda kullanılmaya başlayarak hayatınıza kolaylıklar sunmayı amaçlamaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir