Cilt bakımı için organik ürünler

cilt-bakimi-organik-urunlerÖzellikle kadınların her ne koşulda olursa olsun yıllar yılı kendilerine, güçleri yettiğince bir kraliçe gibi davranmalarının altında aslında her şeyden önce kendi güzelliklerinin gelmesi yatıyor.
Bunun için de kadınların yıllardan beridir test etmediği, denemediği herhangi bir şey kalmamıştır ki artık yavaş yavaş süreç yine en başa, aslında olması gerekene doğru sarıyor. Özellikle cilt bakımında yıllardır çok hızlı şekilde büyüyen kozmetik sektörü, bir çok kadını da aslında kobay olarak kullandı ve sadece buna ticaret odaklı olarak baktı. Gelişen teknoloji piyasada yer alan bir çok raf ürünü kozmetiğin aslında ne kadar da zararlı olduğunu her geçen gün biraz daha detaylı anlatıyor. Bununla beraber yine bir doğala dönüş süreci başladı fakat bu maalesef ülkemizde yine bir çok umut tacirinin yeni sloganı oldu. Organik, bitkisel, doğal denerek yine kadınların güzelliklerine olan zaafları kullanıldı ve halen de kullanılmaya devam ediyor. Bu süreç aslında Avrupa ülkelerinde de yaşandı fakat, gayet planlı bir şekilde çok hızlı şekilde aştılar ve organik kozmetik üzerine bir çok araştırma yapıldı, ve birçok denetçi kurum kurularak sertifikalandırma işlemleri yapılmaya başladı. Biz de ise hala nasıl pazarda yumurtanın yanına konan biraz saman parçası ile bozuk, pis yumurtalar köy yumurtası diye satılıyorsa, kozmetik ve bakım ürünlerimiz de etrafına biraz yeşil tonları eklenen reklamlarla satılmaya devam ediyor.
Bu yazımızın amacı da tam olarak bu; yani kozmetik ve cilt bakımında organik ürünler. Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; ülkemizde üretilen  ve kozmetik ürünleri maalesef yok denecek kadar az, geneli ithal ürünler. Her ne olursa olsun bir siteden, mağazadan organik, doğal adı altında özellikle kozmetik ürünler alacaksanız kesinlikle ürünün sertifikalarını sorun. Bu alanda dünya çapında verilmekte olan NaTrue, BDIH gibi bilinen bir çok resmi sertifika var ve geçerlilikleri Dünya genelinde kabul görüyor. Alacağınız bir ürünün içerisinde aloe vera olması demek o ürünün bitkisel olduğu anlamına gelmez, içerisinde pek tabii kimyasal da olabilir, bunu kesinlikle es geçmemeniz gerekiyor. Özellikle hanımlar, güzellik uğruna birkaç güzel söze kanabilecek kadar güçsüz kalıyorlar bu konuda :) aman dikkat.
Bir ürünün organik olabilmesi için çok ağır şartları var ve bunları yerine getirebilen ürünler de doğal olarak sertifika sahibi oluyor. Ülkemizde genelde bu tarz ürünleri direk yurtdışı ile çalışan ve ünlülerin daha çok bilinmeyen alışveriş sırları olan siteler sağlıyor. Marketlerde ve kozmetik raflarında çok fazla yer almıyorlar. Bu konuda güvenilir bir site isterseniz de yıllardır organik ve ekolojik sektörünün öncülerinden birisi olan Nebolife.com’u tavsiye edebiliriz. Ürünler hakkında sorularınız olursa kendileri daha net cevap verecektir.
Ama öncelikle sizin yapmanız gereken internette biraz vakit geçirerek organik ürün ile normal ürünün farkı nedir? Nasıl anlaşılır? biraz daha detaylı araştırma yapmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir