Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir Yöntemleri Nedir

Cildinizin sağlıklı olması ve daha güzel görünmesi için cilt alt tonunu belirlemeniz lazım. Buna göre de saç renginizi, makyaj ürünlerinizi buna göre seçmelisiniz. Kendinize uygun renkler seçmek için cildinizin sıcak, soğuk renklerini bilmeniz yardımcı olacaktır.

Cilt alt tonları üçe ayrılır bunlar cool,nötr, warm olarak gruplandırılır. Bunların anlamları;

  • Cool: Soğuk alt ton
  • Nört: Nört alt ton
  • Warm: Sıcak alt ton

Alt tonunuz vücut rengine göre belirlenmiyor örnek vermek olursak esmer biri warm tonunu kullanacağı gibi cool alt tonunu kullanabilir. Kendinize uygun alt tonu belirlemek için birkaç yöntem var bunlar;

Damar testi: Damar testi çok kolay bir testtir. Bileğinize ışık tutarak damar renginizi görebilirsiniz. Damarlarınınız yeşil görünüyorsa sizin cilt alt tonunuz warm tonudur. Damarlarınız mavi renkte görünüyorsa cool tonudur. Eğer damar renginiz hakkında yorumunuz yoksa nört tonudur. Size küçük bir tavsiye vereyim en iyi ışık güneştir.

Kâğıt testi: Bu teste oldukça kolaydır yapmanız geren yüzünüzü soğuk su ile yıkayıp elinize A4 kâğıdı alıp yüzünüze doğru tutun aynada sarı ve kırmızı renk görüyorsanız cilt tonunuz warmdır. Pembe görüyorsanız cooldur.

Gümüş-Altın Testi: Gümüş veya altın kolye taktığınızda cildiniz sağlıklı, güzel ve parlak duruyorsa tonunuz warmdır. Daha sağlıklı ve daha parlak görünüyorsa cilt alt tonunuz cooldur. Bu yöntem için sağ bileğinize altın sol bileğinize gümüş kolye takarak belirleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir