Çillerden kurtulmak için

KÜÇÜK MASUM LEKELER

                Kimi insanların kabusu olan çil, kimileri için hayatının bir parçasıdır. Genellikle yaz aylarında ortaya çıkmaktadır. Sadece yüz ile sınırlı kalmayan lekeler, bazı insanların boynunda ve omuzlarında yoğun olduğu görülmüştür. Bu durum çiller çıkarken kaçınmanın yollarını aramaya sevk eder insanı.

Öncelikle lekelerin rengini açarak görünümünü azaltabiliriz. Bunun için evde de rahatça uygulayabileceğiniz çözümler geliştirilmiş. Süt ile yüzü sık sık yıkamak lekelerin rengini açacaktır. Bir kaba sıkacağınız limon suyunu, pamuk yardımıyla, yüzünüz nemli kalacak şekilde,her gün yüzünüze uygulayın ve on dakika bekleyin. Bunlar çiller çıkarken kaçınmanın yollarında en başta gelir. Genetik olarak meydana gelen çillerden de uzman doktor kontrolünde yapılacak lazer uygulaması ile lekelerin altındaki kan damarlnın yakılmasıyla lekerden tamamıyla kurtulabilirsiniz.

Çiller çıkarken kaçınmanın en pratik yolu, özellikle öğleden sonra güneşe çıkmamak ve mutlaka güneş koruyucu kullanmaktır. Bu lekeler güneş ile beslenir. Bolca C vitamini tüketin. Kullandığınız kozmetik ürünlerinin kalitesine özen gösterin. Çil, sorun ya da kusur değil, birçok insan için değerlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir