Çanta Seçiminde Temel Detaylar

Bayanların vazgeçilmezleri arasında şüphesiz çantalarda yer almaktadır.Her kıyafete göre farklı renk renk, model model çantalar kadınların koleksiyonu haline gelmektedir.

Peki, ama çanta seçerken nelere dikkat edilmeli? Nasıl bir çanta alırsak daha rahat ederiz hem de şık görünürüz?

Tüm bu soruların daha doğrusu sorun haline gelmiş soruların cevabını modacılar 5 önemli detayda incelemektedir.

İşte modacılar için en önemli 5 detay;

1)Çantanın Ebatı

2)Çantanın Bölümleri

3)Çantanın Yapıldığı Materyal

4)Çantanın Rengi

5)Çantanın Fiyatı

Bu 5 detayı açıklayacak olursak;

1)Çantanın Ebatı; alacağınız çantanın boyutu çok önemlidir.Size lazım olan her gün yanınızda taşıdığınız eşyalarınız mutlaka alacağınız çantaya sığmalıdır.Bu yüzden almaya karar verdiğiniz çantanın içine o eşyaları koyarak sığıp sığmadığına bakın.Böylece ”Boşuna aldım.” demiş olmazsınız.

2)Çantanın Bölümleri,seçtiğiniz çantanın bölümleri ne kadar fazla olursa; doğru orantılı bir şekilde aradığınızı bulmanız kolaylaşacaktır.Kapının önünde yarım saat anahtar bulmaya çalışmak istemiyorsanız fazla bölümlü olan çantalar alın.

3)Çantanın Yapıldığı Materyal;Çantanızı kolay kirlenmeyen ve daha dayanıklı materyallerden yapılmış olarak seçerseniz hem sizi bulunduğunuz ortamda zor durumda bırakmaz.Hem de birden bire çantanızın kopması sıkıntısı ile karşılaşmazsanız.

4)Çantanın Rengi; çantanızın rengini belirlemeden önce dolabınızdaki giysi kombinlerinizin rengini iyi bilmelisiniz.Böylece her zaman rahatlıkla çantanızı kullanabilirsiniz.

5)Çantanın Fiyatı; Eğer sadece özel bir gün için kullanacağınız bir çanta alacaksanız fiyatta çıtanızı yükseltmenize gerek yok.Ancak her zaman kullanabileceğniz, dayanıklı ve şık bir çanta alacaksanız fiyatta çıtanızı yükseltmelisiniz.

Tüm bu kriter ve açıklamalarına dikkat ederek hem şık hem rahat hem de kullanışlı bir çantaya sahip olabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir