Bimer ile Yıllık Hesap İşletim Ücreti ve Kredi Kartı Aidatı Geri Alma

Çoğu kişi bu durumdan muzdariptir sanırım…

Yani bir bankanın sizin hesabınızdan habersiz bir şekilde yıllık hesap işletim ücreti adı altında para çekmesi yada kredi aidatı alınması çoğumuz tarafından rahatsız olucu bir durumdur…

Oysa bu paraları geri almanın bir yolu var,

Bunlardan biri BİMER‘e yani Başbakanlık İletişim Merkezi‘ne başvurmak;

Bankların haksız kazanç sağlamasının önüne geçilmesi ve  kredi kartı mağdurlarının kullanabileceği en kolay ve hızlı yol olarak Bimer tercih edilebilir.

Açılımı Başbakanlık İletişim Merkezi olan Bimer istek, şikayet, görüş öneri ve ihbarların yapıldığı ve değerlendirildiği bir iletişim ağı.Son zamanlarda bu sistemin en çok kullanıldığı alanlardan birtanesi de kredi kartı aidatı, Kredi kartı abonelik ücreti gibi isimlerle de bilinen Kredi kartı hesap işletim ücretinin iadesi ve iptali olmuştur.

Birçok mağdurun başvurusuyla bimer kredi kartı aidatı geri almanın en kolay yolu olarak görülmektedir.
Birkaç dakikayı alan ve aşağıda verdiğimiz linkteki formu doldurarak kredi kartı hesap işletim ücreti iptalini gerçekleştirmek mümkündür.
Bimer Kredi kartı aidatı iadesi başvuru linki için TIKLAYINIZ.
Diğer bir yol ise;

İlk Önce Bankadan İade İstemelisiniz : Hesabınızdan “Hesap İşletim Ücreti” vb bir isimle kesinti yapıdığını farkettikten sonra en kısa sürede aşağıdaki itiraz dilekçesini doldurarak iadeli taahütlü posta ile PTT’den banka’ya göndermelisiniz.
# (Bankaya gönderilecek dilekçeyi indirmek için tıklayınız)

2 – Paranız İade Edilmesse TSHH’e Başvurmalısınız : Tahsil edilen haksız ücret size 30 gün içinde iade edilmez ise ikamet ettiğiniz ilçenin Kaymakamlık binasında bulunan Tüketici Sorunları Hakem Heyetine aşağıdaki dilekçe ile başvurunuzu ücretsiz olarak yapınız.
# (TSHH’e verilecek dilekçeyi indirmek için tıklayınız)

Bahsettiğimiz bu yolları denemenizi tavsiye ediyoruz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir