Ayak Topuklarında Çatlama

,

Vücudumuzun ağırlık merkezi olan ayak sağlığı oldukça önemlidir. Çoğu zaman ihmal ettiğimiz ayaklarımıza daha sağlıklı bir vücuda sahip olmak için bakmamız gerekmektedir. En önemlisi ise bol su alarak, vücudumuzu susuz bırakmamamız gerekir. Vücudumuzun ihtiyacı olduğu gibi ayağında ihtiyacı olan sudan mahrum bırakırsanız kurur.

Genellikle yanlış model ayakkabı seçiminden meydana gelen nasır ve çatlamalar tedavisi mümkün bir rahatsızlıktır. Bu tedavi kimi zaman bitkisel kürlerde kimi zaman da doktor tarafından yapılan müdahaleler ile iyileştirilebilir. Ayak sağlığı önemi atlanmayacak bir unsurdur. Ayakta meydana gelen rahatsızlık tüm vücudunuzu etkileyeceği için oldukça dikkat edilmesi gerekir.

İlk yapmanız gereken doktorunuza başvurarak, sunduğu ilaç ve krem tedavilerini uygulamaktır. Aynı zamanda ılık suda beklettiğiniz ayaklarınızı sık sık ponza taşı ya da törpü ile törpülemeniz gerekir. Eğer ihmal ederseniz, hissizleşme meydana gelebilir ve buda hem ayak sağlığı olarak hem de vücudunuzun tüm işlevlerinde yavaşlama meydana getirir. Çünkü hissizleşen ayak, sıcak soğuk gibi ısıları hissetmez ve bu da ayaklarınıza zarar verebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir