Ayak bakımı nasıl olmalıdır

ayak

nasıl olmalıdır

Ayak bakımı oldukça önemlidir .Ayaklarımız bütün yükümüzü taşırlar ve en fazla yıpranan ve yorulan başta ayak geliyor. Ayaklarımız sinirleri, kemik ve kasları ayak altında bulunduruyor. Ayaklarımızı iyi bakmalıyız.

Yaşamımızda ayaklar en çok yorulan organlarımızdır. Yürürken ,ağır bir şey taşırken, dışarıdan gelen tepkimeler bir çok özellik sayabiliriz. Ayaklarımızı da bakım yaptırmalıyız çünkü bütün yükler ayaklar üzerinde ayaklarımızı da bakım yaparak güçlendirmeyiz.

Ayak bakımı nasıl olur ?

Sahipli ayaklara sahip olmak için öncelikle tırnaklarımızı düzenli kesip törpülememiz gerekir. Törpü yaparken tek yöne yapılmalı çatlama olmaması için. Tırnaklarınızın altını temizlememiz gerekiyor sert çubuk olmamasını dikkat ediniz. Ayaklarınızın nemlenmesi ayağınızı canlı kazanmasına sebep olur. Haftada 1-2 kez ayaklarınızı banyo yaptırın . Bu lüks sinirlerinizi de iyi gelecek. Çok yük taşıdığınızda ayaklarınız nasır olabilir. Bunu önlemek içinde sabah ve akşam soğuk su ile yıkamalısınız. Sık sık ayaklarınızı dairesel olarak hareket yaptırın. Ayaklarınızın yorulmasını azda olsa önleyeceksiniz.

Tırnaklarınız çabuk mu kırılıyor ?

Kırılgan veya çatlamış tırnakların için yöntem ise günde 1-2 kez nemlendirici losyonla tırnaklarınıza masaj yapın. Losyon kolaylıkla emildiğinden çatlaklara nüfus eder ve cildi nemlendirir.

Sonuç olarak ayaklarınız daha bakımlı olacaktır kadınlar için pürüzsüz bacak sahibi olacaktır. Erkeklerde ise daha güçlü bacak sahibi olacaklardır. Ayak bakımınızı düzenli yaparsanız daha sağlıklı, dinç kalacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir