Akıllı telefonlarının batarya ömrünü uzatmak

AKILLI TELEFONLARIN ŞARJ SORUNU

         Günümüzde teknoloji çok ilerlemiş ve tuşlu kalın telefonların yerini android sistemli, incecik, akıllı telefonlar almıştır. Ve de akıllı telefonların en büyük sorunu şarjlarının kısa ömürlü olmasıdır. Telefonda pil ömrünü kısaltan etmenlerin başında; internet kullanımının yaygınlığı ve konuşma sıklığı gelmektedir. Alabileceğimiz çeşitli önlemlerle pil ömrümüzü bir nebze daha arttırmak mümkündür.  Telefonun batarya ömrünü uzatmak için yapabileceğimiz pek çok şey vardır.

İnternet bağlantısının gerekmediği yerler de wifi ve 3g yi kapatmak şarjın daha uzun dayanmasını sağlar. Telefonumuzun bataryasını da doğru şarj etmek gerekir. Telefon uyarı verdiği zaman şarja takmak en doğrusudur. Telefon bu şekilde tamamen şarj olmuş olur. Titreşim gereksizse titreşimi kapatmak da telefonun batarya ömrünü uzatmak için diğer bir seçim olabilir. Ekran parlaklığını düşürmek de bataryamızın süresini uzatabilir. Mesajlaşma yerine konuşmak ve telefonu sıcak yerlerden uzak tutmak da bir diğer şarj süresini uzatma yöntemlerindendir.

telefonumun şarjı çabuk bitiyor

Uzun bir pil ömrü için, tavsiye edilen bir diğer yöntem de telefonumuzun şarjının azaldığı zaman, uçak moduna alıp, bildirimleri kapatmak olacaktır. Belirli zamanlarda batarya kalibrasyonu yapmak da telefonun batarya ömrünü uzatmak için yapılabilecekler arasındadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir